Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - Moodulkontroller MELSEC iQ-R: Mitsubishi iQ-R kontroller

Moodulkontroller MELSEC iQ-R

Kuni 4096 sisendit-väljundit ühe CPU kohta

MELSEC iQ-R sari on uusim põlvkond moodulkontrollereid, mis asendab MELSEC Q kontrollereid. Mitme protsessoriga arhitektuur, lai valik mooduleid erifunktsioonidele ning kontrolleri ja andmeside scan-time sünkroniseeritavus tagavad paindlikkuse ja kiiruse protsesside automatiseerimisel.

Mitsubishi MELSEC iQ-R kontrolleritel on mitmeid uusi võimalusi ja rohkelt innovaatilisi funktsioone, mis võimaldavad süsteemiintegraatoril luua töökindel, turvaline, kiire ja täpne protsessijuhtimine, vähendades kokkuvõttes TCO-d süsteemikasutaja jaoks. 

Kiirus

MELSEC iQ-R protsessorid on kiired. Ühe loogilise operatsiooni tegemiseks kulub vaid 0,98 ns, scan-ajaga 0,14 ms, ühe millisekundiga suudab iQ-R protsessor käsitleda 419 käsku. Suur kiirus tagab täpsema protsessi reguleerimise, parema tootekvaliteeti, kiirema positsioneerimise jpm. 

CPU ja andmeside sünkroonsus

Mitsubishi MELSEC iQ-R moodulkontrollerid võimaldavad sünkroniseerida protsessori ja andmesidevõrgu scan-aja, mis välistab aegunud andmete kasutamise ning tõstab tootmiskvaliteeti. Lisaks on sünkroniseeritud kõik väljundmooduli veelgi täpsema juhtimise saavutamiseks, mis võimaldab loobuda mitmetest positsioonianduritest ning kokkuvõttes vähendab riistvara kulusi. 

Andmete varukoopia

Oluline informatsioon, nagu retseptid, on salvestatavad MELSEC iQ-R andmebaasi, välistades kogu protsessi seiskumist juhtudel, kui näiteks andmeside kontrolleri ja arvuti vahel katkeb. iQ-R võimaldab salvestada ja taastada kõik parameetrid ning andmed kogu süsteemist k.a. CC-Link Field võrguseadmetest.

Sündmuste salvestamine

MELSEC iQ-R võimaldab defineerida sündmusi ja alarme, mis salvestatakse automaatselt SD-kaardile. Sündmuse käivitumisel kontroller salvestab vajaliku informatsiooni ja logi mälukaardile ning salvestatud andmed on kergesti analüüsitavad, et veelgi enam süsteemi optimeerida.

GX Works 3

Mitsubishi MELSEC iQ-R moodulkontrollerid on programmeeritavad uue tarkvaraga GX Works 3, mis võimaldab programmeerida FB, ST ja Ladder keskkondades.

Mitsubishi GX Works 3 on edasiarendus GX Works 2 tarkvarast, sisaldades mitmeid täiendusi ja uusi võimalusi programmeerimise lihtsustamiseks ja jälgimise ülevaatlikuse parandamiseks. Lisatud on palju uusi funktsionaalplokke.