Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - RT Toolbox 3 tarkvara: RT Toolbox 3 tarkvara

RT Toolbox 3 tarkvara

Mitsubishi RT Toolbox 3 on tarkvara robotite programmeerimiseks ja tööprotsessi simuleerimiseks.

Selleks, et tööstusrobot rakendada tööstusprotsessi, on vaja roboti kontrollerisse sisestada programm. Mitsubishi Electric robotid on programmeeritavad tarkvaraga RT Toolbox 3.

RT Toolbox 3 on hea abivahend roboti häälestamisel ja programmeerimisel, võimaldades luua virtuaalse töökeskkonna mudeli, paigutada sinna robot ja simuleerida roboti tööd selles keskkonnas. RT toolbox 3 abiga saab kalkuleerida töötsükli aegu, optimeerida lülide liikumist ning luua teekond takistuse vältimisega. Tarkvara on eriti tõhus abiline, kui tööstusrobot paigutatakse väga kitsasse ruumi. 

RT Toolbox 3 tarkvaral on väga hea help. Omalt poolt pakume tarkvarahuvilistele ka koolitust ning abi häälestamisel ja programmeerimisel.

Keskonna modelleerimine

Roboti töö simuleerimise eelduseks on virtuaalse töökeskkonna loomine (nii täpse, kui võimalik). Tarkvaras on olemas 3D joonistamise keskkond, kuhu on võimalik importida ka 3D mudelid teistest programmidest (nt, STL, OBJ, 3DS, PLY, WRL).

RT Toolbox 3 tarkvara

Tööriista modelleerimine

Roboti tööriistal on oluline osa kogu liikumise arvestamisel. Tööriista 3D mudeli saab luua tarkvaras, aga ka importida väljastpoolt. Roboti liikumise simuleerimisel liigub tööriist roboti käega kaasa.

Programmeerimine

RT Toolbox 3 tarkvaras käib roboti töö programmeerimine MELFA BASIC VI keeles, mis võimaldab luua struktuurse programmi alamprogrammidega, luua saab ka oma funktsioone.

Töö simuleerimine

Simulatsiooni režiimis RT Toolbox 3 paneb robotimudeli liikuma vastavalt programmile või siis käsirežiimis. Simulaatoris kuvatakse ka positsioneerimise ja muid vigu, mis aitab vältida ebameeldivusi reaalses töös.