Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - SCM - ajamite monitooring: SCM ajamite monitooring

SCM - ajamite monitooring

Enneta seisakuid ja
väldi suuremaid remondikulusid

Mitsubishi Electric SCM-kit on ainulaadne lahendus ajamite tehnilise seisundi jälgimiseks reaalajas.

Tihti võib sõltuda ühest-kahest ajamist terve tootmisliini töö, mille avariiseiskumine ja sellele järgnev tööseisak on väga kulukas. Seepärast on oluline ennetada selliseid tõrkeid, et vajaliku remondi saaks planeerida piisava ajalise varuga.

Mitsubishi Electric SCM-kit (SCM - Smart Condition Monitoring) on lahendus, mis võimaldab jälgida ajami mehhaanilisi parameetreid ja temperatuuri ning nende näitude muutumisel hoiatada tulevasest veast. SCM andurid on väga tundlikud ning suudavad tuvastada anomaaliaid juba vea eos. SCM-kit suudab tuvastada

  • laagri defekte
  • koormuse disbalanssi
  • koormuse nihkumist
  • temperatuuri tõusu
  • kavitatsiooni (kui vedeliku voolamisel voolu pidevus katkeb ja vedelikku tekivad tühikud ehk kavernid)*
  • elektrimootori faasi katkemist*
  • resonantsi*

* - täiendava analüüsiga

Mitsubishi Electric SCM-kiti paigaldus on lihtne ja kiire. SCM-kit on varustatud kuvariga, mis annab hea ülevaate ajami seisukorrast. Vaadata saab ka sündmuste ajalugu.

 

Mitsubishi Electric SCM-kit on lihtne paigaldada. Komplektis olev anduri kaabel on 10 m pikk, seega SCM kilp tuleb paigaldada mõõdetava objekti lähedusse. Samas, lisana on saadaval kaablid pikkusega 20, 30 ja 50 m. Kilbis on ka pistikuga toitekaabel (1 x 230 VAC).

Juhul, kui mõõdetava ajami kiirust reguleerib sagedusmuundur, on soovitav ühendada 0-10 VDC kiirusesignaal SCM-kit kontrollerisse.

Andurit saab paigaldada nii kruviühendusega kui liimiga. Vaata paigalduse juhiseid videost:

Anduri "õpetamine":