Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - Sagedusmuundur FR-F846: Mitsubishi FR-F846 sagedusmuundur

Sagedusmuundur FR-F846

400 VAC, 0,75 ... 160 kW

FR-F846 on Mitsubishi FR-F800 sagedusmuunduri IP55 versioon. Sobib pumpade, ventilaatorite, kompressorite ja lihtsamate konveierite juhtimiseks.

Mitsubishi Electric FR-F846 sagedusmuundur on täiustatud versioon FR-F840 sagedusmuundurist, millel on kõrgendatud kaitseklass (IP55). Sellel on mitmeid täiustatud funktsioone, mis tagavad seadme sujuva töö ning lihtsa kasutamise.

Üks täiustus on DC-reaktor, mis aitab vähendada elektromagnetilist müra. Lisaks on FR-F846 sagedusmuundur varustatud tõhusama EMC filtriga, mis aitab vältida elektromagnetilise müra levikut ning tagab seadme sujuva töö. LCD puldiga LU08 võimaldab seadistusi lihtsalt muuta ning reaalajas tööd jälgida.

FR-F846 sagedusmuundur sobib suurepäraselt pumpade, ventilaatorite, kompressorite ja lihtsamate konveierite juhtimiseks. Võimekas vektorjuhtimine tagab hea väändemomendi juba madalatel pööretel. Lisaks on FR-F800 sagedusmuunduritele omased mitmed energiasäästu funktsioonid, mis sobivad hästi pumpade ja ventilaatorrakendustele ning võimaldavad olulist kokkuhoidu energiaarvetel.

Laiendatud PID kontroller

FR-F800 sagedusmuundur erineb täiustatud PID funktsionaalsuse poolest. FR-F800 sagedusmuunduriga saab ventilaatorit, pumpa või kompressorit juhtida ka ilma väliskontrollerita. Lisaks on FR-F800 sagedusmuunduril sisseehitatud täisväärtuslik vabalt programmeeritav kontroller (PLC).

Mõned PID kontrolleri funktsioonid:

 • Mitme pumba juhtimine
 • Kaks PID kontrollerit
 • PID seadeväärtuse muutmine otse puldilt (jälgimisolekus)
 • Pumba perioodilise sisselülitamise funktsioon (nt. ummistuse likvideerimiseks)
 • PID väljundväärtuse lukustamine
 • PID alumise/ülemise limiidi saavutamise eelhoiatus
 • Torusiku lõhkemise tuvastus / Kuivkäigu kaitse
 • PID seadeväärtuse valik binaarsisendite kaudu (lisaks muudele võimalustele)
 • Torustiku sujuv täitmine hüdrolöökide vältimiseks
 • Hüdrolöögi vältimine seiskamisel
 • PID funktsiooni sujuv käivitamine
 • Kiirendusfunktsioon enne "uinumist"
 • Automaatne PID häälestus
 • ja palju veel... 

Koormuse tuvastamine

Tänu unikaalsele algoritmile suudab FR-F800 sagedusmuundur suure täpsusega määrata ventilaatori või pumba koormuskõvera ja hoiatada, kui koormus väljub seatud piiridest. Tänu sellele funktsioonile on võimalik tuvastada näiteks pumba ummistust või rebenenud rihma.

Pumba puhastamine (setete eemaldamine)

Pumba puhastusfunktsiooni võib käivitada automaatselt periooditi või kasutaja poolt antud käsuga.

Mootori eelsoojenduse funktsioon

FR-F800 sagedusmuunduril on mootori eelsoojenduse funktsioon liigse niiskuse eemaldamiseks mootori mähistest, kui ajam näiteks pikemat aega on välja lülitatud.  

Mehhaanilise resonantsi vältimine

See funktsioon pikendab ajami mehhaanilist eluiga kompenseerides vibreerimise, mis on tingitud mehhaanilisest resonantsist.

Tulekahju režiim

Eriolukordades, nagu näiteks tulekahju, on ventilaatori mootoril kõrgeim prioriteet. See funktsioon võimaldab juhtida mootorit viimse piirini, ignoreerides kaitsefunktsioone, isegi kui sagedusmuundur tuvastab vea. 

Arukas energiasääst

Kõik Mitsubishi Electric sagedusmuundurid võimaldavad kasutajal säästa energiat. FR-F800 sagedusmuundur on viinud energiasäästu võimalused uuele tasemele. Üks uutest funktsioonidest on AOEC algoritm (Advanced Optimum Excitation Control, Täiustatud Optimaalse Ergutuse Juhtimine). AOEC võimaldab täiendavat energiasäästu ajamitele, mis vajavad suuremat momenti kiirendamisel või aeglustamisel.

FR-F800 sagedusmuunduril on sissehitatu ümbritseva keskkonna temperatuuri andur, tänu millele ta võib juhtida ka väliseid jahutusventilaatoreid ning lülitada nad sisse ainult siis, kui ümbritsev keskkond on liiga soe.

Nagu tänapäeva sõidukitel on start/stopp süsteem, on ka FR-F800 varustatud sarnase funktsiooniga, mille abil lülitatakse pikema seisaku ajaks välja jõuahela mittevajalikud ahelad ja jäetakse töösse vaid juhtahel. "Ärkamine" toimub vaid ühe sekundi jooksul.

Säästetud energia hulka on võimalik kuvada ka puldi kuvarile.

Lihtsustatud mootori mõõdistamine (PM ja lühisrootoriga mootorid)

Parema mootori juhtimiseks on FR-F800 sagedusmuundur varustatud mootori lihtsustatud mõõdistamise funktsiooniga, mis määrab nii lühisrootoriga mootorite kui ka püsimagnetmootorite parameetreid.

Avariiseiskamise funktsioon "Safe Torque Off" (STO) EN 61800-5-2 SIL2

FR-F800 sagedusmuundurid on varustatud avariiseiskamise ahelaga, mis vastab standardile EN 61800-5-2 SIL2. Ahela katkestamisel vabastatakse mootor koheselt pingest ja välistatakse tema taaskäivitus.

Lihtne häälestamisel

FR-F800 sagedusmuunduril on mitmeid funktsioone ja omadusi seadme häälestamise lihtsustamiseks. Näiteks, kasutades USB mälupulka või FR-Configurator 2 tarkvara, saab suurema vaevata kopeerida parameetreid.

Sisseehitatud PLC

Sisseehitatud kontroller on piisava suure mäluga (6 000 sammu), et luua eraldiseisevad projektid muunduri ja teiste sisendite/väljundite juhtimiseks. Kontrolleri sisendeid/väljundeid saab laiendada lisakaartide abil.

Pikendatud tööiga

FR-F800 sarja sagedusmuundurid on arvestatud töötama üle 10-ne aasta. See sai võimalikuks eelkõige tänu kõrgkvaliteetsetele komponentidele, nagu soojusvastupidavad kondensaatorid, suletud laagrite- ja erimäärdega jahutusventilaatorid ning suure koormustaluvusega jõumoodulid.

Jahutusõhu liikumine käib ainult läbi jahutusradiaatori, mitte elektroonika komponentide, jättes sagedusmuunduri sisu mustusest ja tolmust vabaks.

Kõik elektroonika plaadid on kaetud kas ühe- või kahekordse kaitselaki kihiga. 

Kommunikatsioon

FR-F800 sagedusmuundur on varustatud USB-liidesega ja RS-485 RJ45 liidesega, mis toetab ModBus ja Mitsubishi Electric sagedusmuunduri protokolle. Lisaks on võimalik paigaldada erinevate kommunikatsioonide lisakaarte:

 • CC-Link IE Field (FR-A8NCE)
 • CC-Link (FR-A8NC)
 • Profibus DPV1 Dsub (A8NDPV1)
 • Profibus DP PPO (FR-A8NP)
 • Profinet (A8NPRT_2P)
 • EtherCat (A8NECT_2P)
 • Ethernet-IP (A8NEIP_2P)
 • DeviceNet (FR-A8ND)
 • Can Open (FR-A8NCA)
 • LONWORKS (FR-A8NL)
 • Sissehitatud RS485 (Modbus-RTU, BacNet)